Kilka słów o autorce :)

Trochę o mnie

Jak nazwa bloga wskazuje mam na imię Beata. Pochodzę ze Śląska, aktualnie, z wyboru, zamieszkuję w Krakowie, ale wydaje mi się, że to jeszcze nie koniec przeprowadzek.

Swoją kuchenną przygodę rozpoczęłam już jako dziecko pomagając babci we wszystkim, co robiła w kuchni. To ona nauczyła mnie kleić pierogi i uszka, zawijać gołąbki. Jej też zawdzięczam wiedzę na temat różnego rodzaju ciast. Babcia pokazała mi, że żaden przepis nie jest niezmienny i można w kuchni eksperymentować. Druga babcia pokazała mi tajniki kuchni śląskiej, bo nikt nie robi takiej modrej kapusty jak ona.

Kiedy na studiach zamieszkałam z moim obecnym Mężem zaczęłam gotować na całego. I szybko odkryłam, że kuchnia jest moim ulubionym miejscem w domu i mogłabym tam spędzać każdą chwilę. Zostało mi do teraz. Jestem zła – robię coś do jedzenia, jestem  szczęśliwa – powstają słodkie desery, chcę poświętować – wszystko zaczyna się w kuchni. I zwykle robię coś z tego, co akurat mam w kuchni bez specjalnych wypraw do sklepu. Raz są to proste, szybkie dania, innym razem bardziej skomplikowane. Zawsze staram się, żeby były smaczne.


Mój Blog

Bloga zaczęłam prowadzić ze względu na moją Mamę i Siostrę. Stwierdziłam, że to będzie najlepsze rozwiązanie na przesyłanie przepisów na odległość. Przy okazji zaczął być moim kulinarnym notesikiem, gdzie zapisywałam wszystkie ciekawe i warte wypróbowania czy powtórzenia przepisy.  I w dalszym ciągu pełni, między innymi, taka funkcję. Z biegiem czasu pojawiało się coraz więcej przepisów, którymi chciałam podzielić się z innymi - bo przecież każdy poszukuje przepisów idealnych dla siebie.

Mam nadzieję, że przepisy będą dla Was przydatne i pochwalicie się jeśli będziecie z nich korzystać.

 

Be@tka


A to ja w mojej obecnej kuchni, oczywiście w trakcie przygotowywania obiadu :)


 
Mikser Kulinarny - blogi kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl